Rynek czeka już na jutrzejszy FED

  • Marek Rogalski
opublikowano: 13-12-2016, 17:34

Ostatnie godziny na rynkach mijają bez większych zmian, chociaż widać rosnącą presję na osłabienie się dolara (tak jak pisaliśmy rano – część inwestorów zaczyna się niecierpliwić). Na koszyku BOSSA USD rośnie znaczenie formacji podwójnego szczytu.

Uwagę zwraca dzisiaj GBP/USD, który nie wykorzystał sytuacji – mamy świecę spadkową. Może to zwiększać ryzyko pojawienia się scenariusza spadkowego, chociaż wcześniej powinno dojść do testu rejonu 1,28-1,2850 niezależnie od wymowy dzisiejszej świecy. Czy, zobaczymy taki scenariusz w czwartek?

Poza funtem walutą, która mogłaby się postawić amerykańskiemu dolarowi mógłby być dolar kanadyjski. Zerknijmy na relację USD/CAD – ostatnie dni to wyraźny kanał spadkowy, co zawdzięczamy głównie notowaniom ropy naftowej, która dzięki informacjom o cięciu wydobycia szturmowała wczoraj roczne maksima. Niemiej już po południu trend na surowcu zaczął się odwracać. Jeżeli przybierze on gwałtowniejszą formę, to może dać to pretekst do wybicia się górą z widocznego kanału spadkowego, jeszcze przed sygnałami z FED.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy