Rynek czeka na nowe obligacje

Marek Knitter
opublikowano: 03-12-2003, 00:00

Na rynku wtórnym obligacji nadal nie jest najlepiej. Sytuacja na węgierskim rynku walutowym nie jest jeszcze opanowana, przez co ciągle tracą rynki obligacji krajów regionu. Forint jest słaby, a gracze obawiają się kolejnej interwencji banku centralnego. W grę wchodzi kolejne podniesienie stóp procentowych. Na dodatek Węgrzy odwołali wczorajszy przetarg bonów skarbowych. Polsce to raczej nie grozi. Dziś ma odbyć się aukcja nowych 2-letnich papierów (OK0406) o wartości 2 mld zł.

Rynek wtórny otworzył się wczoraj na poziomie z poniedziałkowego zamknięcia. Aktywność inwestorów skupiła się głównie na segmencie obligacji 2-letnich. Wahania cen tych papierów związane były z dzisiejszą aukcją. Ze względu na to, że będzie to nowy benchmark dla segmentu 2-letniego, popyt może wynieść od 3,5-4 mld zł. Średnia oczekiwana rentowność to 7,10-7,15 proc.

Jeśli na węgierskim rynku finansowym znów dojdzie do mocnych wahań i ewentualnych prób zapobieżenia temu przez bank centralny, to polski rynek na pewno to odczuje. Rentowności naszych papierów znów wzrosną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek czeka na nowe obligacje