Rynek kontraktów jest ostrożny

Sebastian Gawłowski
13-06-2003, 00:00

Wczorajsza zwyżka czerwcowej serii kontraktów na WIG20 nie zrobiła najlepszego wrażenia. Wzrost sprawiał wrażenie wymuszonego dobrą atmosferą podczas handlu na światowych giełdach.

Wśród graczy terminowych trudno raczej znaleźć wielkich optymistów. Efekt jest taki, że ujemna baza pomiędzy najpopularniejszą serią kontraktów na WIG20 a indeksem sięgała dawno nie notowanego poziomu 15 pkt. Do wygaśnięcia czerwcowej serii zostało już tylko pięć sesji.

Notowania rozpoczęły się na poziomie 1205 pkt. Praktycznie przez całą sesję trwała powolna wspinaczka czerwcowych kontraktów na WIG20. Większy opór sprzedający stawiali jedynie w okolicy 1210 pkt. Jednak atmosfera sprzyjająca wzrostom nie mogła zostać całkowicie zignorowana przez handlujących. Mimo to zwyżka czerwcowej serii kontraktów nie potwierdziła nowych szczytów wiosennej hossy wyznaczanych przez instrument bazowy. WIG20 dotarł wczoraj do poziomu 1224,8 pkt.

Inwestorzy na rynku kontraktów z dystansem podchodzili do podciągania kursów akcji na rynku kasowym. Maksimum sesji wyznaczone zostało na poziomie 1215 pkt, i to głównie dzięki uruchomieniu zleceń stop loss, które automatycznie zamykały krótkie pozycje. Osłabienie pod koniec notowań doprowadziło do zamknięcia na 1209 pkt. Dopóki kontrakty pozostają ponad 1200 pkt, posiadacze długich pozycji nie mają powodów do obaw. Najważniejszym oporem jest 1221 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek kontraktów jest ostrożny