Rynek liczy na Budimex

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 30-01-2006, 00:00

Kurs Budimeksu ostatnio dwukrotnie skokowo wzrastał po informacjach o dużych kontraktach Budimeksu-Dromeksu. Powstałe wówczas okna hossy stanowią silne wsparcia. Na razie trwa konsolidacja notowań w obszarze zbliżonym do 46 zł, która może się zakończyć wybiciem w kierunku 50 zł.

Reakcja na podpisywane ostatnio kontrakty dowodzi, jak bardzo rynek oczekuje tego typu informacji ze spółki. Na początku stycznia kurs otarł się nawet o 49 zł, ale wówczas rynek nie zaakceptował tak wysokiego poziomu ceny. Prognozy mówią, że sektor budowlany ma przed sobą świetlaną przyszłość. Szkoda, by jeden z giełdowych filarów tej branży na tym nie skorzystał. Pewną wstrzemięźliwość sugerują jednak wyniki w 2004 r. i w pierwszych trzech kwartałach 2005 r. Szczególnie straty operacyjne. W tej sytuacji jest niezmiernie ważne, by podpisywane kontrakty były rentowne, o czym przekonamy się po wynikach w następnych kwartałach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek liczy na Budimex