Czytasz dzięki

Rynek nie oczekuje osiągnięcia celu inflacyjnego Fed przed 2050 rokiem

opublikowano: 21-05-2020, 18:23

Inwestorzy z rynku obligacji mają wątpliwości, czy ceny zaczną rosnąć w USA nawet po tym jak gospodarka wznowi pełną działalność.

Wbrew ostrzeżeniom niektórych polityków, że skutkiem pompowania wielkich ilości pieniędzy w ramach działań ratunkowo-stymulacyjnych przez rząd i bank centralny będzie wzrost w USA inflacji w dłuższym terminie, rynek ewidentnie nie podziela tych obaw. Bazująca na notowaniach obligacji 10-letnich obligacji USA miara oczekiwań rynkowych inflacji cen detalicznych w następnej dekadzie wynosi ok. 1,15 proc. Dla obligacji 30-letnich jest o mniej niż pół punktu procentowego wyższa. To oznacza, że inwestorzy nie spodziewają się, aby Fed udało się zrealizować cel inflacyjny wynoszący 2 proc. przed 2050 rokiem.

- Musimy przejść przez deflację zanim zaczniemy się martwić o inflację – powiedziała Kathy Jones, strateg rynku obligacji w Charles Schwab.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane