Rynek paliw: Benzyna drożeje

Urszula Cieślak
opublikowano: 08-02-2007, 00:00

Zapowiadane podwyżki cen na stacjach stają się faktem. Dzisiaj widzimy już wyraźny ruch cen benzyn. Na początku tygodnia większość stacji zaczęła podnosić ceny od 5 do 10 gr/l, ale skala podwyżek jest zróżnicowana w zależności od lokalnej konkurencji.

Spodziewamy się jednak w kolejnych dniach podwyżek cen benzyn na pozostałych stacjach, gdzie właściciele jeszcze nie dokonywali zmian. Wszystko wskazuje na to, że odnotowane do dzisiaj podwyżki cen detalicznych to dopiero przełożenie zmian w hurcie z końca stycznia. Podwyżkom cen będą sprzyjały dalsze korekty cen hurtowych benzyn w górę. W lutym ceny bezołowiowej 95 wzrosły

o ponad 80 zł/1000 l.

Na razie nie notujemy gwałtownych zmian detalicznych cen oleju napędowego, jednak uwzględniając podwyżki cen hurtowych — spokój nie potrwa długo. Już niedługo prawdopodobne wydają się wzrosty cen oleju napędowego o 2-4 gr/l.

Autorka jest analitykiem rynku paliw spółki Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy