Rynek paliw: Na razie nie powinno być drożej

Urszula Cieślak
opublikowano: 22-03-2007, 00:00

W dalszym ciągu powody do zadowolenia mają posiadacze diesli. Ceny oleju napędowego zatrzymały się na średnim poziomie 3,62 zł/l. Co więcej, przy ostatnich zmianach cen hurtowych oleju w dół, jest szansa na obniżki.

Na niezmienionym poziomie utrzymują się ceny autogazu, którego litr kosztuje średnio 1,88 zł/l. Dla- tego przy rosnących cenach benzyn jego atrakcyjność pozostaje wciąż bardzo wysoka.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem dalszych podwyżek cen benzyn, średnio o 4 gr/l i tym samym za litr benzyny Eurosuper 95 w kraju płacimy średnio 4,11 zł/l. Odnotowane w ostatnich dniach korekty cen benzyn mogą świadczyć o wchodzeniu rynku w etap pewnej stabili- zacji.

Ze względu na spadek cen benzyny na rynku europejskim oraz na umocnienie kursu złotego względem dolara spadają ceny hurtowe i dlatego ceny na stacjach nie powinny dalej rosnąć, a za kilka dni niewykluczone są pierwsze odczuwalne obniżki.

Autorka jest analitykiem rynku paliw spółki Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy