Rynek paliw: Tydzień podwyżek za nami

Urszula Cieślak
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Ubiegłotygodniowy spadek ceny benzyny na rynkach światowych okazał się krótkotrwały i nie zdołał powstrzymać jej podwyżek na rynku krajowym. Ceny hurtowe w rafineriach spadły co prawda o około 20 PLN/1000 l, ale ponownie mogą zacząć rosnąć.

W związku z ich wysokim poziomem w hurcie, ceny benzyny Eurosuper 95 przekroczyły 4,00 zł/l. na coraz większej liczbie stacji. Oznacza to, że kolejny tydzień z rzędu rosną ceny popularnej bezołowiowej: od kilku do kilkunastu groszy na litrze. Teraz Eurosuper 95 kosztuje średnio 4,07 zł/l.

Względną stabilnością wykazuje się rynek oleju napędowego. Jego ceny na stacjach drożeją powoli, średnio o 2 gr/l. Za litr oleju napędowego płacimy około 3,64 zł.

W najbliższych dniach będziemy w dalszym ciągu obserwować zmiany cen benzyn i oleju napędowego na stacjach. Tempo podwyżek w przypadku benzyn powinno jednak zostać wyhamowane.

Autorka jest analitykiem rynku paliw spółki Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy