Rynek pozytywnie zareagował na wydarzenia w Egipcie

Rentowność benchmarkowych obligacji Egiptu spadła najmocniej w historii. Mocno w górę poszedł indeks egipskiego rynku akcji.

Obalenie przez wojsko reżimu prezydenta Mohameda Mursiego ma pozytywne odbicie na rynku finansowym. Rentowność obligacji o terminie zapadalności w kwietniu 2020 roku spadła o 1,01 punkt procentowy do 9,76 proc. Indeks rynku akcji EGX 30 poszedł w górę aż o 7,4 proc., najwięcej od 25 czerwca ubiegłego roku, pierwszego dnia handlu po ogłoszeniu zwycięstwa Mursiego w wyborach prezydenckich. Pięcioletni swap ryzyka niewypłacalności (CDS) Egiptu zmierza do największego spadku od kwietnia. 

Indeks EGX30 przez ostatni miesiąc
Zobacz więcej

Indeks EGX30 przez ostatni miesiąc

- Nocne świętowanie na ulicach odbiło się echem na rynku – powiedział Ashraf Akhnoukh pracujący dla kairskiego biura Commercial International Brokerage Co. - Niektórzy mogą to uważać za zamach stanu, ale to nadal lepsze dla kraju, bo daje szansę na ruch naprzód i odbudowę gospodarki, coś, czego Bractwo Muzułmańskie nie umiało zrobić – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rynek pozytywnie zareagował na wydarzenia w Egipcie