Rynek przecenił firmy technologiczne

Przemysław Barankiewicz, Marek Druś
04-06-2002, 00:00

Większość europejskich giełd zakończyła poniedziałkowe sesje spadkami. Przecena dotknęła przede wszystkim akcji spółek technologicznych. Pod koniec sesji nastroje inwestorów popsuło kiepskie otwarcie notowań na giełdach w USA.

W poniedziałek w związku ze świętem nie działała największa europejska giełda w Londynie. Na pozostałych rynkach dominowały przeceny. Szczególnie zwiększoną podaż można było obserwować w handlu akcjami spółek technologicznych, głównie z branży półprzewodnikowej. Wyprzedaż wywołały wiadomości o gorszych niż oczekiwano prognozach wyników amerykańskiego Xilinx. Inwestorzy pozbywali się papierów holenderskiego ASML i francusko-włoskiego STMicroelectronics także w związku z obawą, że wyniki za pół kwartału, które przedstawi w czwartek Intel, będą słabe i wywołają wyprzedaż.

Nieźle zaczęły sesję spółki z motoryzacyjne. Stało się tak głównie za sprawą optymistycznych wiadomości z DaimlerChryslera. Nastroje popsuł Volkswagen, który poinformował o konieczności napraw w 950 tys. samochodach w związku z wadami w układzie hamulcowym. Akcje spółki staniały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz, Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek przecenił firmy technologiczne