Rynek się uspokoił, ale tylko na chwilę

Marek Knitter
16-04-2004, 00:00

Nastroje wśród inwestorów na rynku wtórnym obligacji z dnia na dzień są coraz gorsze. Wczorajsza przecena 5-letnich obligacji zaskoczyła swoją skalą inwestorów. W trakcie wczorajszej sesji rentowność papierów z tego segmentu bardzo szybko wzrosła do ważnego punktu oporu na poziomie 7,35 proc. Na szczęście nie został on przełamany. Na razie.

Już początek czwartkowych notowań na rynku wtórnym zapowiadał bardzo gorący dzień. W wyniku silnej wyprzedaży przez zagranicznych graczy wielu inwestorów w Polsce musiało natychmiast zamknąć pozycje, by ograniczyć dalsze straty. W rezultacie rentowność 10-letnich obligacji przebiła o 3 pkt bazowe punkt oporu na poziomie 7,15 proc. Natomiast dochodowość 5-letnich papierów wzrosła do 7,35 proc.

Po południu doszło do lekkiego odreagowania i ceny nieznacznie poszły w górę. Przed godziną 16.00 rentowność 5-letnich obligacji spadła do 7,23 proc. Nie oznacza to jednak, że nastroje inwestorów się poprawiły. W ciągu najbliższych dni ceny obligacji nadal będą ulegać silnym wahaniom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek się uspokoił, ale tylko na chwilę