Rynek utknął w miejscu

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 20-01-2004, 00:00

Na rynku terminowym bez zmian. Kontrakty na WIG20 pozostają w trwającej od początku roku konsolidacji. Kluczowe poziomy dla rynku to opór przy 1730 pkt i wsparcie przy 1645 pkt. Zmiany w tym kanale nie mają znaczenia dla średnioterminowej sytuacji na rynku. Na szczęście zmienność w trakcie sesji sprzyja day traderom. Inaczej marazm całkowicie opanowałby rynek futures.

Notowania rozpoczęły się wzrostem na poziomie 1675 pkt. Poranna część sesji była udana dzięki podciąganiu kursów na rynku kasowym. Towarzyszyły temu mierne obroty i z początku gracze terminowi z dystansem tratowali tę zwyżkę. Szybko jednak fala wzrostu porwała marcową serię kontraktów na WIG20, której do pokonania 1700 pkt zabrakło jedynie 2 pkt. Ten poziom był zdecydowanie za mocny dla kupujących. Pogorszyła się również sytuacja na rynku akcji, gdzie do gry weszli arbitrażyści, realizujący zyski ze swoich pozycji. Podaż mocno ściągnęła w dół indeks, którego śladem podążyły kontrakty. Ich wartość spadła w okolice poziomu otwarcia i wsparcia przy 1670 pkt. Zamknięcie wypadło na poziomie 1676 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek utknął w miejscu