Rynek walutowy nie zareagował nawet na słabe na dane z USA

ISB
02-10-2007, 17:13

Zgodnie z oczekiwaniami wtorek był bardzo spokojnym dniem na rynku walutowym. Zdaniem analityków dezorientacja inwestorów powoduje poprawę nastrojów nawet po słabych danych z USA.

"We wtorek na rynku walutowym panował duży spokój i równowaga. Większy ruch panował tylko na dolarze, który odrabiał straty po znaczących spadkach w ubiegłym tygodniu" - powiedział ekonomista banku Pekao SA, Marcin Bilbin.

Jego zdaniem, obecna sytuacja rynkowa powoduje dezorientację inwestorów i prowadzi do ciekawych wydarzeń. Tak jak dziś, gdy po słabych danych z amerykańskiego rynku dolar zyskiwał na wartości.

"Ostatnio widać pewną prawidłowość - nawet po negatywnych danych z USA poprawia się sentyment na rynku dolara. Inwestorzy oceniają, że słabe dane zmuszą FED do obniżki stóp procentowych i wraca optymizm umacniający amerykańską walutę" - wyjaśnia Bilbin.

We wtorek o godzinie 16.50 kurs EUR/PLN wynosił 3,7740, a USD/PLN 2,6670. Kurs EUR/USD wynosił natomiast 1,4150.

We wtorek o godzinie 09.30 kurs EUR/PLN wynosił 3,7690, a USD/PLN 2,6565. Kurs EUR/USD wynosił natomiast 1,4185.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rynek walutowy nie zareagował nawet na słabe na dane z USA