Rynek walutowy oczekuje na decyzje EBC i G-20

PAP
opublikowano: 30-03-2009, 16:33

Decydujące dla zachowania złotego i  obligacji w tym tygodniu będą decyzje EBC i wyniki szczytu G-20 - powiedziała PAP Agnieszka Decewicz, analityk Pekao SA.

"Mamy przed sobą intensywny tydzień. Wiele zależeć będzie od decyzji EBC w sprawie stóp procentowych. Spodziewamy się ich obniżenia o 50 pb" - powiedziała Decewicz.Decyzję w sprawie stóp procentowych Europejski Bank Centralny podejmie w czwartek.

"Czekamy także na wyniki spotkania G-20. Jeżeli pojawią się jakieś rozwiązania, dotyczące kryzysu to nastrój inwestorów powinien się poprawić" - dodała.

Szczyt grupy G-20, czyli 19 najbogatszych krajów świata i największych wschodzących gospodarek oraz UE, odbędzie się w czwartek w Londynie.

Decewicz spodziewa się, że w najbliższych dniach złoty może przekroczyć wartość 4,8 zł za euro.

"Dzisiaj złoty poruszał się w wąskim paśmie wahań. Jeżeli przekroczy poziom 4,73-4,74 za euro, to możliwe jest dalsze osłabienie. Nie wykluczam, że kurs EUR/PLN sięgnie 4,8" - powiedziała Decewicz.

Rynek obligacji wciąż jest zależny od rynku walut.

"Rynek długu podąża za rynkiem FX. Kurs złotego nie pomaga inwestorom na rynku obligacji, podobnie jak obawy o budżet państwa. To miało przełożenie na dzisiejsze zachowanie inwestorów na rynku. Działo się niewiele, inwestorzy wstrzymują się i czekają na dalsze zmiany na rynku FX" - dodała Decewicz. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rynek walutowy oczekuje na decyzje EBC i G-20