Rynek zainteresował się Polleną

Dariusz Karolak
opublikowano: 21-11-2001, 00:00

Zainteresowanie Polleną Ewą prawdopodobnie jest elementem szerszego procesu pt. “co tu jeszcze nie było grane”. Spółka jest nisko wyceniana, ale nie powinno to dziwić w świetle spadającej dynamiki przychodów i narastającej konkurencji na rynku, o czym świadczą nowe fabryki kosmetyków polskich oddziałów światowych koncernów. Oczywiście sytuacja fundamentalna nie ma przełożenia na krótkoterminowe ruchy cen akcji. Skromny popyt wystarczył by powstał biały korpus dzienny, który podszedł do dziennej średniej VAMA10, 9,2. Jej pokonanie pomoże przetestować opór grubej świecy z 18 VI, 9,65 zł.

Kolejnym oporem jest szczyt z połowy kwietnia 11,15, który ma szansę okazać się linią szyi 9-miesięcznej formacji podwójnego dna, odwracającej długoterminowy trend na wzrostowy. Oprócz niezbyt dobrych wyników czynnikiem ryzyka jest pochodząca od pracowników podaż akcji konwertowanych z imiennych uprzywilejowanych na okaziciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek zainteresował się Polleną