Rynkami akcji wciąż sterują emocje i impulsy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

We wtorek jednym z czynników dających atut stronie podażowej był silny spadek indeksu zaufania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych w kwietniu. Zamiast wartości na poziomie minus 30 pkt, wskaźnik ZEW spadł aż do minus 42 pkt. Dopiero dane z USA o inflacji PPI i nieoczekiwanej poprawie koniunktury gospodarczej w regionie Nowego Jorku wsparły kupujących.

W Londynie nastroje tonował gigant rynku detalicznego Tesco. Jego wyniki okazały się lepsze, niż zakładali analitycy. Spółka odczuła jednak skutki spowolnienia gospodarczego. Wydarzeniem dnia, oprócz kolejnego rekordu cen ropy, była informacja o nabyciu udziałów (mniej niż 1 proc.) w brytyjskim BP przez fundusz z Państwa Środka, China Investment Authority. To już druga na przełomie tygodnia taka inwestycja Chińczyków. Kilka dni wcześniej nabyli oni akcje francuskiego koncernu Total.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu