Rynki akcji ogarnęła gorączka fuzji i przejęć

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-04-2007, 00:00

Zachętą do ponownego zakupu akcji była udana wtorkowa sesja w USA i doniesienia z sektora bankowego. Wydawało się, że kwestia przejęcia holenderskiego banku ABN Amro została już rozstrzygnięta, a instytucja trafi pod skrzydła brytyjskiego Barclays. Kontrofertę wobec propozycji brytyjskiego Barclays złożyło konsorcjum Royal Bank of Scotland, Santander CH oraz Fortis. Taki rozwój wypadków może tylko cieszyć posiadaczy akcji ABN, co widać po kolejnym silnym wzroście jego kursu.

O Sainsburym, trzecim detaliście na rynku brytyjskim, mówi się, że może być przejęty. Fuzjomania zaowocowała już w tym roku na europejskim rynku przejęciami szacowanymi na 804 mld USD. To połowa ubiegłorocznej wartości.

Notowania za oceanem zaczęły się od mocnego uderzenia. Dow Jones pierwszy raz w historii przebił 13 tys. pkt. Pomógł wzrost zamówień na dobra trwałego użytku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynki akcji ogarnęła gorączka fuzji i przejęć