Czytasz dzięki

Rynki akcji pną się coraz wyżej

Marek Wierciszewski
opublikowano: 21-09-2010, 00:00

Poniedziałkowy handel w Azji był niemrawy pod nieobecność świętujących Japończyków. Większe emocje były jedynie udziałem inwestorów z Sydney. O odpowiednio 7 proc. i 8 proc. zwyżkowały Adamus Resources oraz Perseus Miting. UBS AG sądzi, że obie firmy mogą być celem przejęcia przez większą spółkę wydobywczą.

Lepsze nastroje zagościły w Europie. Po tym, jak jeszcze w czwartek Barclays przestrzegł przed drastycznym pogorszeniem kondycji irlandzkich finansów publicznych, tamtejszy minister finansów zapewnił, że kraj nie ma planów zwracania się o pomoc do Unii Europejskiej.

Amerykanie myślami byli już przy dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Otwartego Rynku. Choć zmiana stóp procentowych nie jest zbyt prawdopodobna, a konsensus analityków raczej wyklucza wznowienie programu skupu obligacji na większą skalę, niektórzy inwestorzy liczą na niespodziankę. Tymczasem, jak poinformował Bloomberg, jedną z konsekwencji rekordowo niskich stóp procentowych jest największy w historii przyrost operacji skupu własnych akcji przez spółki z nowojorskiego parkietu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane