Rynki akcji rosną, ale bez przekonania

Marek Druś
opublikowano: 14-01-2010, 00:00

Na europejskich giełdach znów było nerwowo na finiszu handlu przez spadki po rozpoczęciu sesji w USA. Ostatecznie indeksy giełd w Paryżu i Frankfurcie wzrosły, a w Londynie zanotowano zniżkę. Dwie poprzednie sesje zakończyły się spadkiem DJ Stoxx 600, więc w trakcie środowej sesji widać było zwiększony popyt na przecenione akcje. Największym popytem cieszyły się papiery spółek technologicznych i handlu detalicznego. Podwyższenie rekomendacji przez Goldman Sachs spowodowało wzrosty kursów Infineon Technologies i ASML Holding. Słaby dzień miały banki. Mocno taniał francuski Societe Generale, który zaskoczył rynek prognozą niewielkiego zysku w ostatnim kwartale. W dół poszły także notowania Natixis i Deutsche Banku.

W USA inwestorzy czekają na publikację wyników największych spółek. W tym tygodniu przedstawią je m.in. Intel i JP Morgan. W środę dużym zainteresowaniem cieszyły się akcje spółek finansowych i dostawców dóbr konsumpcyjnych. Drożał m.in. Kraft Foods, który poinformował, że wynik roczny okazał się wyższy, niż prognozowano. Taniały spółki naftowe, m.in. Exxon Mobil i Chevron, co wiązało się ze spadkiem notowań ropy poniżej 80 USD.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane