Rynki akcji w górę po odbiciu od dna

Marek Druś
opublikowano: 19-03-2008, 00:00

Europejskie giełdy odbiły od poniedziałkowego dna. Popytowi sprzyjały tym razem dobre wiadomości zza oceanu. Dużym wzięciem cieszyły się przecenione ostatnio akcje banków, m.in. UBS, HSBC i Credit Agricole. Indeks branży rósł o blisko 5 proc. Mocno w górę szedł także indeks spółek motory-

zacyjnych. Pomagał duży wzrost kursu BMW. Niemiecki koncern zapowiedział zwiększenie zysku mimo spadku wartości dolara i mniejszego popytu w USA.

O ponad 20 proc. staniała Alitalia. To reakcja na ofertę prze-

jęcia włoskiego przewoźnika lotniczego przez Air France KLM-Group. Cena oferowana przez europejskiego lidera branży jest wciąż trzykrotnie niższa od rynkowej.

Sesje w USA zaczęły się wzrostami indeksów. Dane makro nie popsuły nastrojów. Poprawiły je lepsze niż prognozowano wyniki kwartalne banków Goldman Sachs i Lehman Brothers. Rynek czekał na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Liczył na cięcie o 75-100 pkt baz.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu