Rynki spokojne przed świętami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-12-2005, 16:49

Rynki, mimo że do końca tygodnia zostają jeszcze trzy dni, pozostają spokojne w przedświątecznej atmosferze. Z kontemplacji wyrwie je środowa decyzja RPP, ale brak zmian w polityce pieniężnej nie powinien zmienić obrazu na rynku.

Rynki, mimo że do końca tygodnia zostają jeszcze trzy dni, pozostają spokojne w przedświątecznej atmosferze. Z kontemplacji wyrwie je środowa decyzja RPP, ale brak zmian w polityce pieniężnej nie powinien zmienić obrazu na rynku.

    We wtorek około 16.00 za euro płacono 3,8340 zł w porównaniu do 3,8415 zł rano i 3,8450 zł na zamknięciu w poniedziałek, natomiast dolara wyceniano na 3,22 zł względem 3,2060 zł na otwarciu oraz 3,2080 zł w poniedziałek.

    Na rynku nie widać większej aktywności inwestorów, ale rynki cieszą się z dobrych wyników gospodarki, co potwierdzają ostatnie dane GUS o produkcji, która w listopadzie wzrosła o 8,5 proc., znacznie przewyższając oczekiwania.

    W środę znana będzie decyzja RPP. Rynki nie spodziewają się, aby przy widocznym ożywieniu gospodarczym i silnym wzroście płac Rada decydowała się na obniżkę stóp.

    "Brak decyzji RPP nie powinien przynieść zmian na rynku. Ważne będzie to co powie RPP, ale spodziewane jest, że władze monetarne przyjmą strategię wait&see" - powiedział analityk Pekao SA Tomasz Zdyb.

    Podobnie jest na rynku długu, gdzie dochodowość obligacji zmieniła się w niewielkim stopniu w porównaniu z poziomami notowanymi na otwarciu, a nastroje są optymistyczne.

    "Mała aktywność na rynku. Dla pięciolatek wsparcie na poziomie 5 proc. nie powinno być raczej przebite" - powiedział Zdyb.

    Rentowność dwuletnich obligacji wynosiła 4,58 proc. wobec 4,60 proc. rano i w porównaniu do 4,59 proc. na zamknięciu w poniedziałek. W przypadku pięcioletnich papierów było to 5,0 proc. względem 4,98 proc. i 5,05 proc., a dziesięcioletnich 5,11 proc. w odniesieniu do 5,11 proc. oraz 5,15 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane