Rynki wciąż w korekcie, Microsoft w niełasce

Marek Wierciszewski
opublikowano: 05-10-2010, 00:00

Poniedziałkowe sesje na światowych rynkach akcji przebiegały pod dyktando niedźwiedzi. Z tego trendu wyłamała się Azja Południowo-Wschodnia, gdzie o blisko 4 proc. zwyżkował kurs Kia Motors. Wrześniowa sprzedaż spółki zależnej Hyundaia na rynku amerykańskim była o 39 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu rok wcześniej.

W pozostałych rejonach globu przeważała już podaż. Bykom nie sprzyja to, że w ubiegłym kwartale po raz pierwszy od pięciu kwartałów analitycy obniżyli szacunki zysków spółek. Jak wynika z 8,5 tys. zbadanych przez Bloomberga raportów analitycznych, zyski spółek z indeksu SP 500 wzrosną w 2011 r. o 1 proc. mniej, niż sądzono jeszcze miesiąc wcześniej.

Impulsu rynkom nie zdołały nadać dane makro z USA, które okazały się mieszane. Liczba umów sprzedaży domów na rynku wtórnym okazała się nieco wyższa od prognoz, sygnalizując stabilizację na tym kluczowym rynku. Lekko rozczarował jednak końcowy odczyt liczby zamówień na dobra trwałego użytku. Te obniżyły się w sierpniu o 1,5 proc., podczas gdy oczekiwano spadku o 1,3 proc.

Marek Wierciszewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy