Ryszard Hanc został szefem Energetyki Kaliskiej - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-02-2005, 07:50

Ryszard Hanc zasiadł wczoraj w fotelu Piotra Szynalskiego, dyrektora kaliskiej Energetyki. Ten ostatni oskarżony o nepotyzm przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy nadal jest pracownikiem Koncernu Energetycznego Energa i dyrektorem generalnym jego oddziału w Kaliszu? Najprawdopodobniej będą musieli rozstrzygnąć to prawnicy - pisze "Gazeta Poznańska".

Ryszard Hanc zasiadł wczoraj w fotelu Piotra Szynalskiego, dyrektora kaliskiej Energetyki. Ten ostatnioskarżony o nepotyzm przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy nadal jest pracownikiem Koncernu Energetycznego Energa i dyrektorem generalnym jego oddziału w Kaliszu? Najprawdopodobniej będą musieli rozstrzygnąć to prawnicy - pisze "Gazeta Poznańska".

Zarząd Energi odwołał oficjalnie Szynalskiego jedynie z funkcji wiceprezesa koncernu. Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem przestanie on być także dyrektorem generalnym Energetyki Kaliskiej. Pełnomocnictwa do zarządzania kaliskim oddziałem Energi otrzymał Ryszard Hanc, który wczoraj od rana zasiadł w fotelu Szynalskiego. Rzecznik Energetyki Kaliskiej, Janusz Murynowicz twierdzi, że tylko na czas choroby Szynalskiego. Co innego mówi jednak sam Ryszard Hanc, który jeszcze do niedawna szefował kępińskiemu rejonowi energetycznemu, ale z Energetyką Kaliską związany jest od ponad 30 lat - podaje gazeta.

 "Pełnomocnictwa otrzymałem do czasu obsadzenia stanowiska dyrektora generalnego Energetyki Kaliskiej" - wyjaśnił dziennikowi Ryszard Hanc. Na pytanie, kto zostanie nowym dyrektorem, odpowiedział: "Mam nadzieję, że może właśnie ja będę tą osobą".

Natomiast Piotr Szynalski w poniedziałek, kiedy w  Gdańsku miała zapaść decyzja o ewentualnym odwołaniu go z dyrektorskiego stołka w Kaliszu, nagle się rozchorował. Na zwolnieniu lekarskim ma przebywać do końca tygodnia, ale nie wiadomo, czy nie będzie chorował dłużej. To komplikuje całą sytuację. Według wiceministra skarbu Dariusza Marka, Szynalski przestał być w ogóle pracownikiem Energi z chwilą odwołania go z funkcji wiceprezesa - informuje "Gazeta Poznańska".

"To jest zdanie ministra skarbu, o którym dowiedziałem się z prasy" - mówi Mieczysław Wrocławski, rzecznik prasowy Koncernu Energetycznego Energa. "Ale to nie minister powołuje i odwołuje pracowników. Jest to więc tylko jego opinia. Niewykluczone, że będzie w tej sprawie potrzebna opinia prawników" - dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ryszard Hanc został szefem Energetyki Kaliskiej - prasa