Rywal Ubera kupuje biznes rowerowy

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 03-07-2018, 10:01

Firma Lyft stwierdziła, że cztery kółka to za mało i postanowiła dokupić sobie jeszcze dodatkowe dwa.

Lyft, który rozwija aplikację transportową i rywalizuje na rynku z Uberem przejmuje spółkę Motivate, operatora usługi Citi Bike w Nowym Jorku i właściciela innych programów wynajmu rowerów w Stanach Zjednoczonych.  

Zobacz więcej

Citi Bike w Nowym Jorku

Bloomberg

- Lyft nie ujawnił warunków umowy. Rozmowy prowadzone w czerwcu koncentrowały się jednak wokół ceny wynoszącej 250 mln USD - informuje agencja Bloomberg.  

Amerykańska firma nie chce pozostać w tyle za swoim głównym rywalem. Uber Technologies kupił w kwietniu Jump Bikes, start-up rozwijający usługę wynajmu rowerów z napędem elektrycznym. Spółki Bird Rides i Lime pozyskały natomiast sporo gotówki od inwestorów na zakup elektrycznych skuterów oferowanych poprzez aplikację.  

Motivate specjalizuje w tradycyjnych rowerach dostępnych w stacjach znajdujących się w różnych miejscach miasta. Firma rozpoczęła już jednak eksperyment z elektrycznymi rowerami i zawarła porozumienie w tej kwestii m.in. z władzami San Francisco i Chicago.  

Lyft pod koniec poprzedniego roku otrzymał od inwestorów zastrzyk gotówki i jest już wyceniany na 11 mld USD. Głównym inwestorem był fundusz CapitalG należący do koncernu Alphabet, właściciela wyszukiwarki Google.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu