Rząd: 2,55 mld zł uznane za wydatki niewygasające

PAP
opublikowano: 06-12-2007, 17:10

Rząd chce, by 2,55 mld zł zapisanych w tegorocznym budżecie uznano za wydatki niewygasające - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

"Łączna kwota wydatków, które w 2007 r. nie wygasają z upływem roku budżetowego, wynosi 2,55 mld zł" - czytamy w uzasadnieniu do rozporządzenia.

Wydatki niewygasające to takie, których nie udało się zrealizować w danym roku budżetowym i zostają przeniesione na następny rok budżetowy. Mają być wydane najpóźniej do końca czerwca 2008 r.

Ustawa o finansach publicznych zakłada, że niezrealizowane wydatki wygasają z upływem roku budżetowego. Jednak przepisu tego nie stosuje się do wydatków m.in. finansowanych z kredytów zagranicznych oraz wydatków ujętych w wykazie, który ustala Rada Ministrów.

Przy opracowaniu wykazu rząd uwzględnia takie czynniki, jak m.in. opóźnienia w przetargach i podpisywaniu umów oraz stopień zaawansowania danej inwestycji.

W piątek wykaz wydatków ma zaopiniować sejmowa komisja finansów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane