Rząd Belki wycofuje się z obietnic ułatwień dla przedsiębiorców - prasa

opublikowano: 02-07-2004, 08:14

IAR: Rząd Marka Belki wycofuje się z obietnic wprowadzania ułatwień dla przedsiębiorców, a nawet myśli o rozwiązaniach utrudniających im życie - pisze "Rzeczpospolita" Według dziennika ze zmianą polityki wobec przedsiębiorstw wiąże się dymisja Małgorzaty Okońskiej Zaremby - wiceminister gospodarki, zajmującej się ustawami związanymi z działalnością gospodarczą.

Z informacji uzyskanych przez gazetę wynika, że złoży ona rezygnację w przyszłym tygodniu. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Małgorzata Okońska - Zaremba twierdziła, że jest bardzo zmęczona pracą. Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że powodem odejścia jest zmiana klimatu w rządzie Marka Belki wobec wprowadzenia rozwiązań korzystnych dla przedsiębiorców.

W dzienniku czytamy, że jest bardzo prawdopodobne, iż podwyższone zostaną składki na ubezpieczenie społeczne dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. "Rzeczpospolita", która powołuje się na osobę zorientowaną w rządowych planach pisze, że obciążenia właścicieli firm wzrosną od 25 do 300 procent. Na zmianach stracą nawet bardzo małe firmy. Dziennik uzyskał informacje, według których wicepremier Hausner chciał - zgodnie z uwagami organizacji przedsiębiorców - złagodzić tę propozycję. Przeciw temu jest jednak premier Belka i minister finansów, którzy chcą z tego tytułu uzyskać dodatkowe dochody do budżetu. O innych sprawach, które mogą zostać niezrealiozowane przez rząd w artykule "Rzeczpospolitej " - "Niedotrzymane obietnice".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd Belki wycofuje się z obietnic ułatwień dla przedsiębiorców - prasa