Rząd chce likwidacji Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych

22-05-2007, 16:00

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, który zakłada likwidację Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych - poinformowało w  komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Kolegia powołano w 2003 r., aby ułatwić współpracę między administracją podatkową, służbą celną i kontrolą skarbową. Jednak w ocenie Ministerstwa Finansów, "WKS nie osiągnęły oczekiwanej skuteczności, a ich działalność nie zdjęła z poszczególnych organów odpowiedzialności za wykonywanie przypisanych im zadań".

Według CIR, likwidacja WKS pomoże wypracować służbom podatkowym skuteczniejsze formy współpracy.

Zgodnie z planami resortu finansów, od 2008 r. służby skarbowe i celne zostaną połączone w jedną strukturę - Krajową Administrację Skarbową (KAS). Projekt ustawy w tym zakresie trafił niedawno do konsultacji międzyresortowych.

Do zadań KAS będą należały m.in. pobór podatków, ceł oraz innych opłat; kontrole podatkowe i celne oraz wykrywanie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń skarbowych. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd chce likwidacji Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych