Rząd chce przesunięcia posiedzenia KNB o dwa tygodnie

Polska Agencja Prasowa SA
14-03-2006, 18:24

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował, że przedstawiciele rządu w Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) zgłoszą w środę wniosek o przesunięcie posiedzenia KNB o co najmniej dwa tygodnie.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował, że przedstawiciele rządu w Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) zgłoszą w środę wniosek o przesunięcie posiedzenia KNB o co najmniej dwa tygodnie.

    "Będziemy wnioskowali o przesunięcie posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego o co najmniej dwa tygodnie. Nie widzę powodów, żeby jutro zostały podjęte decyzje" - powiedział Marcinkiewicz we wtorek dziennikarzom w Sejmie.

    W środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego, podczas którego KNB ma rozpatrzyć wniosek UniCredito o zgodę na wykonywanie prawa głosu przez włoski bank z akcji BPH.

    Zgoda ta stanowiłaby pierwszy krok w kierunku planowanej fuzji Pekao SA z BPH. Przeciwko fuzji opowiada się polski rząd.

    W skład Komisji Nadzoru Bankowego wchodzi siedem osób, w tym dwóch jest przedstawicielem rządu, a jedna osoba reprezentuje prezydenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd chce przesunięcia posiedzenia KNB o dwa tygodnie