Rząd chce zwolnić Pocztę Polską z obowiązku wypłaty dywidendy

  • PAP
opublikowano: 18-08-2022, 18:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rząd planuje zwolnić Pocztę Polską z obowiązku wypłaty dywidendy z zysku za rok 2021 - wynika z założeń rozporządzenia, które zostało opublikowane w czwartek w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Jak podała Poczta Polska w sprawozdaniu finansowym za rok 2021, spółka wypracowała 6,3 mld zł przychodów i zanotowała 177,6 mln zł zysku netto.

"Rozporządzenie ma na celu zapewnienie Poczcie Polskiej SA (...) środków na realizację w 2022 r. zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa oraz na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, nałożonych na nią przepisami prawa oraz indywidualnymi decyzjami i umowami" - wskazano w uzasadnieniu opublikowanym w czwartek w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.

Dodano, że Poczta Polska ma szczególną pozycję w zakresie obowiązków związanych z bezpieczeństwem państwa, wymagającą znacznego zaangażowania własnych środków. Środki te są niezbędne do utrzymania i zapewnienia bezpieczeństwa wymaganej sieci placówek, z których znaczna część nie przynosi dochodów.

Podano też, że minister aktywów państwowych wykonujący prawa z akcji wobec Poczty Polskiej SA wystąpił z wnioskiem o zwolnienie jej z obowiązku dokonania wpłat z zysku za 2021 r. w wysokości 30 mln 79 tys. 681 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane