Rząd Hiszpanii chce kontrolować wynagrodzenia szefów banków

opublikowano: 22-04-2021, 14:11

Rząd i bank centralny Hiszpanii będą współpracować w sprawie „zapanowania” nad wynagrodzeniami szefów banków, donosi Reuters.

To reakcja na niezadowolenie, które wywołały doniesienia o wysokich wynagrodzeniach i premiach w hiszpańskich bankach, które jednocześnie przechodzą restrukturyzację, co oznacza likwidację tysięcy miejsc pracy.

- Myślę, że wynagrodzenia i premie wysokich rangą menedżerów banków powinny być skorelowane z ewolucją branży, a także całej gospodarki – powiedziała w czwartek minister gospodarki Nadia Calvino.

Kilka dni temu związki zawodowe informowały, że największy w kraju Caixabank chce zlikwidować aż 8291 miejsc pracy. Zamierza także zamknąć 1534 oddziały.

Wcześniej w kwietniu pojawiła się informacja o rozmowach zarządu Banco Bilbao Vizcaya Argentaria ze związkami w sprawie likwidacji ok. 3 tys. miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane