Rząd Hiszpanii chce natychmiastowego wzrostu płacy minimalnej

opublikowano: 01-09-2021, 12:59

Premier Pedro Sanchez poinformował, że w celu ochrony siły nabywczej pracowników jego rząd chce natychmiastowej podwyżki płacy minimalnej w Hiszpanii.

- Nie będzie odbudowy gospodarczej jeśli nie będzie ona sprawiedliwa, jeśli nie dotrze do wszystkich poziomów społeczeństwa – powiedział Sanchez podczas konferencji prasowej w środę.

Obecnie płaca minimalna w Hiszpanii to 950 EUR (4286 zł).

Jeszcze przed pandemią Hiszpania miała jedną z najwyższych stóp bezrobocia wśród gospodarek rozwiniętych. W lipcu minister gospodarki Nadia Calvino prognozowała, że na koniec obecnego roku wyniesie ona 15,2 proc. Gospodarka Hiszpanii ma wzrosnąć o 6,5 proc. w tym roku i o 7 proc. w 2022 r.

Hiszpania, która zanotowała w ubiegłym roku największy spadek gospodarczy wśród krajów eurolandu, będzie jednym z największych beneficjentów pomocy finansowej z funduszu odbudowy Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane