Rząd m.in. o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych

Polska Agencja Prasowa SA
12-12-2005, 20:33

Na wtorkowym posiedzeniu rządu, ministrowie mają zająć się m.in. projektem ustawy o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych.

Na wtorkowym posiedzeniu rządu, ministrowie mają zająć się m.in. projektem ustawy o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych.

    RCSS istnieje od początku 1997 r. Centrum podlega premierowi, a stworzone zostało jako instytucja służąca szefowi rządu do programowania strategicznego oraz prognozowania rozwoju gospodarczego i społecznego.

    Na początku listopada premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział likwidację RCSS. Jest to element przyjętego przez rząd programu "Tanie państwo". Zadania RCSS mają realizować niezależne instytucje badawcze.

    Premier poinformował wówczas, że program "Tanie państwo" będzie realizowany dwuetapowo. Do 31 grudnia zapadną pierwsze decyzje związane z tym programem. Drugi etap zakończy się 30 czerwca 2006 roku. Marcinkiewicz powiedział, że RCSS ma zostać zlikwidowane w pierwszej kolejności.

    Ministrowie mają też zapoznać się z informacją o stanie wdrażania programów operacyjnych współfinansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Informacja będzie dotyczyć okresu od 1 do 31 października 2005 r.

    Rząd zajmie się także wnioskami do prezydenta o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie i w Syrii, a także o użycie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Siłach Międzynarodowych i w operacji wojskowej UE w Kosowie, w Serbii i Czarnogórze, Macedonii, Albanii oraz w Bośni i Hercegowinie.

    Rada Ministrów ma również uzupełnić Strategię Zintegrowanego Zarządzania Granicą w latach 2003-2005 i zapoznać się z Raportem o pomocy publicznej w Polsce, udzielonej przedsiębiorcom w 2004 roku.

W programie wtorkowego posiedzenia rządu znajduje się ponadto m.in. projekt rozporządzenia w sprawie listy spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rząd m.in. o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych