Rząd m.in. o strategii udziału wojska w operacjach międzynarodowych

PAP
opublikowano: 29-12-2008, 20:47

We wtorek rząd zbierze się na swym ostatnim posiedzeniu w 2008 r. Ministrowie zajmą się m.in. strategią udziału Sił Zbrojnych RP w operacjach międzynarodowych.

W październiku Polski Kontyngent Wojskowy zakończył pięcioletnią misję w Iraku. Obecnie polscy żołnierze biorą udział w misjach sił międzynarodowych m.in. w Afganistanie, Czadzie, Kosowie, Syrii, Libanie.

Rząd ma omówić także założenia aktualizacji äStrategii Rozwoju Kraju 2007 ľ 2015".

SRK jest podstawowym i nadrzędnym, wieloletnim dokumentem strategicznym rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Strategia jest realizowana głównie przez strategie sektorowe oraz krajowe i regionalne programy operacyjne.

Ministrowie mają też zapoznać się ze stanem realizacji programów operacyjnych na lata 2004 ľ 2006 oraz 2007 ľ 2013.

Ponadto rząd ma przyjąć stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.

Jak napisano w uzasadnieniu przygotowanego przez posłów PO projektu ustawy, normuje on zasady odpowiedzialności odszkodowawczej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.

W projekcie zapisano również zasady prowadzenia postępowania wyjaśniającego w związku z naruszeniem prawa oraz zasady podawania do publicznej wiadomości informacji na ten temat.

Ministrowie mają także zająć się projektem zmian w ustawie o Narodowym Banku Polskim oraz w Prawie dewizowym.

Rząd ma ponadto przyjąć uchwały w sprawach: ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą äModernizacja infrastruktury archiwów państwowychö; przyjęcia Krajowej strategii na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy na lata 2009 ľ 2012.

Rada Ministrów ma także przyjąć uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020.

Ministrowie omówią również program działań na rzecz wspierania elektronicznego handlu i usług na lata 2009 i 2010.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd m.in. o strategii udziału wojska w operacjach międzynarodowych