Rząd ma ok. 6 mld zł na waloryzację rent i emerytur w 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-11-2005, 10:49

Rząd ma około 6 mld zł w przyszłorocznym budżecie na waloryzację rent i emerytur - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na wtorkowym spotkaniu z ekonomistami. Dodał, że ma to "oczywisty wpływ na zwiększenie konsumpcji i (...) wzrost gospodarczy".

Rząd ma około 6 mld zł w przyszłorocznym budżecie na waloryzację rent i emerytur - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na wtorkowym spotkaniu z ekonomistami. Dodał, że ma to "oczywisty wpływ na zwiększenie konsumpcji i (...) wzrost gospodarczy".

Powiedział także, że rząd liczy na niską inflację i dalsze zmniejszanie stóp procentowych, co w powiązaniu z pobudzeniem popytu może się przełożyć nawet na 5-procentowe tempo wzrostu gospodarczego. W budżecie zapisane jest średnioroczne tempo wzrostu na poziomie 4,3 proc. - przypomniał Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane