Rząd Mołdawii porozumiał się z Muskiem ws. bezpłatnego internetu dla uchodźców

PAP
opublikowano: 11-03-2022, 14:53

Rząd Mołdawii porozumiał się z multimilionerem Elonem Muskiem w sprawie dostarczania przez jego firmę SpaceX bezpłatnego internetu do ośrodków dla uchodźców z Ukrainy - podał w piątek kiszyniowski portal Realitatea.

Portal sprecyzował, że poprzez udzielone Kiszyniowowi wsparcie bezpłatny dostęp do internetu zyskają też osoby znajdujące się w rejonach przy mołdawsko-ukraińskiej granicy, gdzie nie słabnie napływ uciekinierów wojennych.

Z komunikatu rządu Mołdawii wynika, że oferowany przez spółkę SpaceX dostęp do internetu przez system Starlink został już zatwierdzony przez Komisję ds. Sytuacji Wyjątkowych, która wyraziła zgodę "na świadczenie usług w drodze odstępstwa od zwykłej procedury".

Władze w Kiszyniowie sprecyzowały, że operowanie systemu Starlink nadzorowane będzie przez państwową Służbę Informatyki i Cyberbezpieczeństwa we współpracy z mołdawskim operatorem telefonicznym Moldtelecom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane