Rząd naprawia hazardowy błąd

PAP, DI
opublikowano: 06-02-2018, 22:00

Wygrane na automatach czy w grze w kości będą zwolnione z PIT — przewiduje projekt nowelizacji ustaw podatkowych przyjęty we wtorek przez rząd.

CIR wyjaśniło, że projekt gwarantuje jednolite traktowanie uczestników legalnych gier hazardowych niezależnie od tego, czy gry urządzane są przez operatorów kasyn, czy spółkę wykonującą monopol państwa w tym zakresie, czyli Totalizator Sportowy (odmiennie niż w przepisach obowiązujących od 1 stycznia 2018 r.). „Oznacza to, że przywrócone zostaną — obowiązujące do końca 2017 r. — zasady opodatkowania wygranych w kasynach gry (zwolnienie z PIT) oraz, że zasady te będą obowiązywały również dla wygranych uzyskanych w grach urządzanych przez spółkę wykonującą monopol państwa w tym zakresie (Totalizator Sportowy)” — czytamy w komunikacie CIR.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Tym samym rząd — zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami „PB” — wycofuje się z wcześniejszego prawnego bubla, wprowadzającego od początku 2018 r. 10-procentowy podatek od wygranych w kasynach i salonach gier na automatach, które przekraczają 2280 zł. Pomysł ten budził sprzeciw właścicieli kasyn, groził także paraliżem salonów gier, prowadzonych przez Totalizatora Sportowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu