Rząd nie podjął decyzji o zawetowaniu budżetu UE na 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-11-2005, 08:32

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował w poniedziałek, że rząd nie podjął decyzji o zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej na 2006 rok. Jak dodał, informacja, że Polska miałaby zawetować budżet UE "jest informacją dziennikarską, a nie informacją rządową".

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował w poniedziałek, że rząd nie podjął decyzji o zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej na 2006 rok. Jak dodał, informacja, że Polska miałaby zawetować budżet UE "jest informacją dziennikarską, a nie informacją rządową".

    "W strukturach rządu nie pojawiła się taka propozycja, o jakiej mówią dziennikarze" - powiedział premier w radiowych "Sygnałach Dnia". Podkreślił, że nigdy nie było takich zamiarów. W miniony piątek "Rzeczpospolita" napisała, że polski rząd może nie poprzeć przyjęcia budżetu przez Radę UE.

    "Dziś jest ostateczna rozmowa nasza na ten temat (decyzji Polski w sprawie budżetu UE - PAP) i wypracowanie stanowiska - powiedział premier. - Ta ostateczna (decyzja), która dziś zapadnie, nie będzie już decyzją, która mogłaby w jakikolwiek zmienić budżet na 2006 r., który jest dla Polski budżetem niezłym. Są to tak duże środki finansowe, że będziemy mogli doprowadzić - wykorzystując je do realizacji wielu  zadań, które są w Polsce - do wykonania".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane