Rząd nie popiera poselskich projektów o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

opublikowano: 13-03-2007, 16:50

Rząd nie popiera poselskich projektów nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, ponieważ zamierza przygotować własną inicjatywę ustawodawczą w tym zakresie - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

Posłowie PO, SLD i PSL przygotowali jednobrzmiące projekty. Chcą usunąć z ustawy zapis dający wojewodom możliwość wetowania decyzji samorządów w sprawie wydatkowania unijnych funduszy.

Posłowie tłumaczą, że obecny zapis - ich zdaniem, nie do końca precyzyjny - jest furtką do ograniczania działań samorządów i barierą w wykorzystywaniu w przyszłości funduszy unijnych.

Doprecyzowania nieścisłych zapisów domagała się także Komisja Europejska. Pod koniec zeszłego roku premier spotkał się w tej sprawie z wojewodami i poinformował ich, że weto wobec inwestycji samorządu może być stosowane w wyjątkowych okolicznościach i wyłącznie za zgodą szefa rządu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd nie popiera poselskich projektów o zasadach prowadzenia polityki rozwoju