Rząd nie przewiduje podniesienia akcyzy na paliwa w 2006 roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-12-2005, 08:42

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w środę w radiowych "Sygnałach Dnia", że rząd nie przewiduje na 2006 r. podwyżek akcyzy na paliwa.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w środę w radiowych "Sygnałach Dnia", że rząd nie przewiduje na 2006 r. podwyżek akcyzy na paliwa.

    "Na 2006 r. nie przewidujemy żadnych podwyżek (akcyzy na paliwa)" - powiedział szef rządu.

    "My mamy do roku 2009 możliwość taką, żeby akcyza była niska i wykorzystaliśmy ten moment, nie podnieśliśmy akcyzy, ona jest na najniższym z możliwych poziomów. Dzięki temu mamy najtańsze z możliwych paliwo, a tanie paliwo dla gospodarki jest bardzo ważne; tanie paliwo powoduje, że także inne ceny są niższe" - powiedział Marcinkiewicz.

    Dodał, że rząd został poproszony przez Komisję Europejską o informację w sprawie obniżenia przez Polskę akcyzy na paliwa. "Ministerstwo Finansów już nad tym pracuje" - poinformował szef rządu.

    Poprzedni minister finansów Mirosław Gronicki obniżył we wrześniu akcyzę na benzynę o 25 groszy na litrze, aby złagodzić skutki wzrostu cen na światowych rynkach. Obniżka miała obowiązywać do końca tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane