Rząd o dodatkowych wypłatach dla emerytów i rencistów

opublikowano: 22-01-2007, 20:31

W tym roku najniżej uposażeni emeryci i renciści otrzymają jednorazowe świadczenie w wysokości od 150 do 330 zł - przewiduje projekt odpowiednich zmian w przepisach, którym we wtorek na posiedzeniu zajmie się rząd.

W tym roku najniżej uposażeni emeryci i renciści otrzymają jednorazowe świadczenie w wysokości od 150 do 330 zł - przewiduje projekt odpowiednich zmian w przepisach, którym we wtorek na posiedzeniu zajmie się rząd.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów i rencistów. Jak mówił w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski, na przełomie marca i kwietnia pieniądze te trafią do 6,5 mln emerytów i rencistów.

Jest to alternatywna propozycja rządu wobec projektu corocznej waloryzacji rent i emerytur autorstwa SLD, nad którym przed dwoma tygodniami miał głosować Sejm. Po burzliwej debacie głosowanie jednak przełożono na następne posiedzenie, które rozpoczyna się w najbliższą środę.

Ministrowie dyskutować będą także o projekcie ustawy o niektórych zawodach medycznych. Resort zdrowia chce dokładnie uregulować zasady dostępu do niektórych zawodów medycznych, by nie mogły ich uprawiać osoby bez odpowiednich kwalifikacji.

Projekt określa warunki, jakie trzeba spełnić, by wykonywać 20 zawodów medycznych, w tym m.in. zawód asystentki dentystycznej, dietetyka, fizjoterapeuty, higienistki szkolnej, logopedy, opiekunki dziecięcej, ratownika medycznego, technika farmaceutycznego, psychoterapeuty. Propozycje dotyczące tego ostatniego zawodu budzą wątpliwości psychologów i psychiatrów.

Rada Ministrów ma także zająć stanowisko wobec poselskiej propozycji nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

W połowie stycznia w Sejmie podczas pierwszego czytania rządowego projektu zmian w ustawie o systemie oświaty grupa posłów LPR przedłożyła swój projekt, zgodnie z którym, noszenie mundurków byłoby obowiązkowe w szkołach podstawowych i gimnazjach.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane