Rząd poczeka z akceptacją umów

Mariusz Zielke
13-07-2004, 00:00

Rząd nie zaakceptuje dziś systemów Tetra i C2 — wartych ponad 3 mld zł projektów offsetowych.

Negocjacje na temat systemu łączności służb mundurowych Tetra i systemu zarządzania kryzysowego C2 potrwają jeszcze co najmniej tydzień, zanim „staną na rządzie” — wynika z nieoficjalnych informacji. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że akceptacja tych projektów możliwa będzie już 13 lipca. Wszystko wskazywało, że tak się stanie. Wczoraj w Komendzie Stołecznej Policji odbyła się nawet konferencja prasowa na temat zalet systemów Tetry.

— Nie ma jednak wielkich szans, żeby rząd zajął się tymi projektami na wtorkowym posiedzeniu — powiedziała nam osoba zbliżona do projektu.

Według Jacka Piotrowskiego, dyrektora Tetra System Polska, oraz Zbigniewa Chwalińskiego, zastępcy komendanta głównego policji, projekt Tetra jest bliski domknięcia. Większość szczegółów technicznych i finansowych została praktycznie uzgodniona.

Nie chcieli jednak wypowiadać się na temat wartości ewentualnych kontraktów i terminu podpisania umowy.

— Jako firma jesteśmy gotowi do rozpoczęcia wdrożenia począwszy od stycznia 2005 r. Cały proces wdrożenia może potrwać 3,5 roku — mówi Jacek Piotrowski.

Zbigniew Chwaliński jest z kolei zdania, że okres prac nad systemem Tetra może być nawet krótszy, a obecnie przygotowywany model uruchomienia systemu daje nadzieję na jego szybką realizację. Tetra i powiązany z nią C2 są projektami z listy offsetowej towarzyszącej zakupowi F-16. Wartość obu ocenia się na ponad 3 mld zł. C2 ma zbudować Prokom z Computerlandem, zaś w systemie Tetra — uczestniczyć będzie też Tel-Energo i Motorola.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rząd poczeka z akceptacją umów