Rząd: pomoc publiczna w rolnictwie lub rybołówstwie

opublikowano: 03-04-2007, 16:35

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej w rolnictwie lub rybołówstwie oraz informacji o nieudzielaniu pomocy, przedłożone przez ministra rolnictwa i  rozwoju wsi.

Podmioty udzielające pomocy publicznej w rolnictwie i rybołówstwie będą co roku składać ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi sprawozdania o udzielonej przez nie pomocy.

Sprawozdania obejmą zarówno wsparcie udzielone dużym projektom inwestycyjnym, jak i pomoc de minimis. Dokumenty mają zawierać dokładne dane o podmiocie korzystającym z pomocy, np. jego nazwę, NIP, rodzaj projektu inwestycyjnego, wartość całkowitych kosztów inwestycyjnych oraz kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą.

Ważna jest również informacja o nieudzieleniu pomocy publicznej. Ma ona służyć ustaleniu, które podmioty uprawnione do jej udzielenia rzeczywiście tego nie zrobiły, a które nie wykonały obowiązku sporządzenia sprawozdania.

Nowe przepisy wynikają z konieczności wywiązania się ministra rolnictwa i rozwoju wsi z obowiązku monitorowania pomocy publicznej w rolnictwie i rybołówstwie oraz przedkładania tych informacji Komisji Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd: pomoc publiczna w rolnictwie lub rybołówstwie