Rząd przedstawił przedsiębiorcom ustawę o wolności gospodarczej

opublikowano: 06-10-2003, 15:38

Ustawa o wolności gospodarczej jest częścią strategii rządu, a także sygnałem, że przedsiębiorca jest sojusznikiem, a nie przeciwnikiem w walce o środki dla budżetu, powiedział po spotkaniu z przedstawicielami środowisk przedsiębiorców premier Leszek Miller. Zaznaczył, że proponowane rozwiązania ograniczają władzę organów administracji.

W poniedziałek premier Leszek Miller wraz z wicepremierem Jerzym Hausnerem spotkali się z przedstawicielami przedsiębiorców. Przedstawili im projekt ustawy o wolności gospodarczej, przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu.

- Naszą intencją jest uznanie przedsiębiorców za sprzymierzeńców w procesie wdrażania reform gospodarczych oraz za główny czynnik sprzyjający rozwojowi naszego państwa - powiedział premier.

Wicepremier Jerzy Hausner podkreślał, że w prezentowanym projekcie rząd chciał wskazać na zmianę klimatu i filozofii podejścia do przedsiębiorczości. Jako przykład podał uproszczenie przepisów i ograniczenie uznaniowości w procesie przyznawania zamówień publicznych. Jego zdaniem, skorzystają na tym przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Mówił także o pracach prowadzonych ze Związkiem Banków Polskich i NBP nad rozwiązaniami, które zwiększą możliwość udzielania kredytów firmom.

Przedsiębiorcy z zadowoleniem przyjęli projekt i deklaracje rządu. Wyrazili jednak obawę, że w dalszych pracach w Sejmie może dojść do istotnych zmian, które zniwelują pozytywny efekt proponowanych rozwiązań.

- Mamy masę obaw. To wynika z naszych dotychczasowych doświadczeń szczególnie w czasie prac parlamentarnych - powiedziała Henryka Bochniarz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd przedstawił przedsiębiorcom ustawę o wolności gospodarczej