Rząd przyjmie niższe gwarancje

Jarosław Królak
18-02-2003, 00:00

W czwartek Rada Ministrów ma przyjąć projekt rozporządzenia w sprawie udzielania przez Skarb Państwa poręczeń i gwarancji — poinformowano nas w biurze prasowym Ministerstwa Finansów. Projekt rozporządzenia, o którym „PB” pisał wczoraj, powstał właśnie w resorcie finansów. Wprowadza nowe zasady przyznawania przedsiębiorstwom rządowych gwarancji i poręczeń. Minister finansów opracował przepisy w taki sposób, aby Skarb Państwa ponosił jak najmniejsze ryzyko.

Szanse na uzyskanie pomocy będą mieć jedynie przedsiębiorstwa będące w niezłej kondycji, mające płynność finansową oraz dające gwarancję spłaty kredytu gwarantowanego przez państwo.

Wymogi ustalone w projekcie rozporządzenia będą trudne do spełnienia. Zainteresowana firma będzie musiała udowodnić, że nie ma kłopotów z płaceniem swoich długów.

— Dostępność gwarancji i poręczeń powinna być ograniczona do takich firm, które stwarzają przesłanki, że te pieniądze nie zostaną przejedzone — mówi Jerzy Małkowski Z BCC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rząd przyjmie niższe gwarancje