Rząd rozważy niższe podatki

Reuters
opublikowano: 21-02-2003, 00:00

W poniedziałek rząd ma zapoznać się z propozycjami ministra finansów dotyczącymi obniżenia podatków oraz zlikwidowania ulg.

— Chcemy zmniejszyć obciążenia podatkami dochodowymi, po to by zwiększyć popyt konsumpcyjny i inwestycyjny. W grę wchodzi obniżka podatków od działalności gospodarczej i od dochodów osobistych - mówi Jerzy Hausner, minister połączonych resortów pracy i gospodarki.

W środę Grzegorz Kołodko, minister finansów, poinformował, że zamierza uprościć system podatkowy poprzez zniesienie ulg i zwolnień podatkowych. Ten zabieg, będący częścią planowanej reformy finansów publicznych pozwoli na obniżenie progów podatkowych.

Rynek spodziewa się, że Kołodko przedstawi swój program reformy finansów publicznych zmierzający do ograniczenia deficytu budżetowego i pobudzenia wzrostu gospodarczego po czerwcowym referendum akcesyjnym.

Minister Hausner ujawnił też wczoraj, że stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 18,5-18,6 proc. wobec 18,1 proc. w grudniu, a w lutym będzie jeszcze wyższa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rząd rozważy niższe podatki