Rząd się kiepsko tłumaczy z afery

Jarosław Królak
opublikowano: 15-07-2008, 06:46

Resort środowiska zapewnia, że 1 mld zł z subfunduszu wrakowego nie sfinansuje m.in. konferencji klimatycznej. Co innego wynika z ustawy.

W artykule „Rząd skoczył na kasę kierowców” z 4 lipca 2008 r. opisaliśmy, jak rząd dobrał się do 1 mld zł zgromadzonego na tzw. subfunduszu wrakowym, zlokalizowanym w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tymczasem Ministerstwo Środowiska (MŚ) w piśmie do „PB” wyjaśnia, że grudniowa międzynarodowa konferencja klimatyczna w Poznaniu, na którą przyjedzie 8 tys. gości z ponad 190 krajów, nie będzie finansowana przez Polskę.

— Strona polska jedynie wspiera jej organizację i — jako kraj goszczący — ją koordynuje. Nasze koszty szacujemy na blisko 80 mln zł — informuje Magdalena Sikorska z biura prasowego resortu środowiska.

Organizacja poprzedniej konferencji klimatycznej kosztowała 100-120 mln USD (200-240 mln zł). Nawet jeśli rząd zmieści się w budżecie 80 mln zł, to wątpliwości w sprawie subfunduszu pozostają.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd się kiepsko tłumaczy z afery