Rząd spieszy się z budżetem na 2012 r.

PAP
opublikowano: 25-03-2011, 08:29

Rząd chce, aby ustawa budżetowa na 2012 rok została uchwalona jeszcze przed wakacjami - poinformował Ludwik Kotecki, wiceminister finansów.

Obawiam się, że w roku wyborczym posłowie mogą chcieć rozdawać przywileje, ale dlatego będziemy się starać jak najwcześniej przygotować budżet i przeprowadzić go jak najszybciej. Tak, by ustawa została uchwalona jeszcze przed wakacjami i by nie była elementem i ofiarą kampanii wyborczej"– powiedział Ludwik Kotecki "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

"Przewidujemy w założeniach makroekonomicznych, że w okresie 2011-2014 tempo wzrostu PKB ustabilizuje się na poziomie ok. 4 proc." - dodał.

Jego zdaniem głównymi czynnikami będą: popyt konsumpcyjny gospodarstw domowych i inwestycje.

"Jeśli chodzi o inflację, to jest ona szacowana na ok. 3,5 proc. w roku bieżącym i ok. 3 proc. w przyszłym. Wynika to przede wszystkim z cen surowców rolnych i energetycznych na świecie" - powiedział. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane