Rząd USA chce zlikwidować subsydia dla aut elektrycznych i OZE

opublikowano: 04-12-2018, 06:47

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu ujawnił, że administracja Donalda Trumpa chce zakończyć subsydia m.in. dla aut elektrycznych i odnawialnych źródeł energii, donosi Reuters.

Sprawa wyszła na jaw kiedy Kudlow mówił o zapowiedzianym przez General Motors cięciu zatrudnienia. Wskazał, że spółka korzystała na ulgach podatkowych wysokości od 2,5 tys. USD do 7,5 tys. USD, które przysługiwały klientom kupującym auto elektryczne. 

Zobacz więcej

youtube.com

- Zgodnie z naszą polityką, chcemy zakończyć te wszystkie subsydia. A także inne, które zostały wprowadzone przez administrację Obamy, czy chodzi o odnawialne źródła energii, czy o inne podobne sprawy – powiedział Kudlow.

Jego zdaniem, koniec dopłat nastąpi w „bliskiej przyszłości”.

- Nie wiem czy zakończy się to w 2020 czy 2021 roku – powiedział.

Reuters zwraca uwagę, że według ekspertów, Biały Dom nie może samodzielnie zakończyć subsydiów, a przejęcie kontroli nad Izbą Reprezentantów przez Demokratów oznacza, że będzie to trudne. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu