Rząd USA zajął się praniem pieniędzy przez Danske Bank

opublikowano: 04-10-2018, 10:29

Amerykański Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie prania pieniędzy przez obcokrajowców za pośrednictwem estońskiego oddziału Danske Banku, informuje Reuters.

Największy duński bank poinformował o otrzymaniu prośby o informacje od Departamentu Sprawiedliwości USA w związku z dochodzeniem kryminalnym dotyczącym estońskiego oddziału Danske Banku. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

We wrześniu Danske Bank poinformował, że jego estoński oddział w latach 2007-2015 obsłużył transakcje wartości 200 mld EUR, z których wiele „budziło wątpliwości”. Tymczasem w środę wieczorem banku centralny Estonii ujawnił, że w latach 2008-2017 wszystkie banki działające w tym kraju obsłużyły transakcje na kwotę 1,1 bln USD. Choć nie wszystkie wynikały z chęci „prania pieniędzy”, to eksperci zwracają uwagę iż łączne obroty handlowe Estonii w tym samym okresie czasu wynosiły 232 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu