Rząd zajmie się kwestią dopłat do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-04-2005, 11:35

We wtorek przed południem rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem ustawy o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt hodowlanych.

We wtorek przed południem rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem ustawy o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt hodowlanych.

Projekt ustawy zakłada pokrycie z budżetu 40 proc. kosztów polisy ubezpieczającej uprawy roślinne oraz połowy kosztów ubezpieczenia zwierząt - te ostatnie są droższe.

Gdyby wszyscy rolnicy chcieli ubezpieczyć swoje zwierzęta hodowlane i zbiory od klęsk żywiołowych oraz suszy, dopłaty z budżetu musiałyby wynieść 450 mln zł.

Rząd dyskutować będzie też o strategii prywatyzacji i udziału sektora państwowego w Polsce na tle rozwiązań stosowanych w innych wybranych państwach Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane